1. Znaczenie dzisiejszego Święta wyraził Pan Jezus w słowach skierowanych do św. Faustyny: „Nie znajdzie żadna dusza usprawiedliwienia, dopokąd się nie zwróci z ufnością do miłosierdzia Mojego i dlatego pierwsza niedziela po Wielkanocy, ma być świętem Miłosierdzia, a kapłani mają w dniu tym mówić o tym wielkim i niezgłębionym miłosierdziu Moim”.  Główna uroczystość w Sanktuarium Łagiewnickim będzie o godz. 1000, a przewodniczył jej będzie nasz Metropolita.

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni o godz. 1500.

Dziś obchodzimy święto patronalne „Caritas” i rozpoczynamy 80. Tydzień Miłosierdzia, którego hasłem są słowa: „…każdy miłujący Tego, który dał życie, miłuje również tego, kto życie od Niego otrzymał” (1J 5, 1). Niech miłosierdzie Boga mobilizuje nas do okazywania tego daru wobec bliźnich. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim wspierającym nasz Zespół Charytatywny, który pomaga potrzebującym Parafianom i przywraca poczucie międzyludzkiej solidarności. Darczyńcom i członkom Zespołu Charytatywnego składamy „Bóg zapłać!”

2. Kalendarz liturgiczny:

– poniedziałek 8 IV – Uroczystość Zwiastowania NMP

3. Poświęcenie książeczek dla dzieci komunijnych w poniedziałek (jutro) o godz. 1645.

4. Za tydzień po Mszy św. o 1030 kolejne spotkanie rodzinne w salce pod plebanią – będzie poczęstunek oraz warsztaty dla dzieci – tym razem będzie można wykonać prace z gliny.

5. Zapraszamy na II Bronowickie Warsztaty Muzyki Liturgicznej w dniach 10-12 maja. Można się na nie zapisać przez formularz na stronie internetowej naszej parafii do końca kwietnia. Na stronie znajdują się też szczegółowe informacje.

6. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.

7. Do wieczności odeszli: śp. Danuta Rychlińska – lat 47 i Grażyna Kwarciak-Przybyła – lat 83. Polecajmy ich Miłosiernemu Bogu.

8. Zbawiciel pozdrawia uczniów słowami: „Pokój wam!” Niech Miłosierdzie Boże przymnaża nam tego daru w sercach, rodzinach i na całym świecie.